IMG_6019.jpg

Dagworkshop - schilderen van licht

Tekenen / Schilderen
start- / einddatum les tijden aantal lessen docent geschikt voor kosten inschrijven
za 11 nov '23 t/m za 11 nov '23 10:00 - 16:00 uur 1 lessen Wilma Caris Volwassenen (18+) 75,00
Inschrijven

Het licht bepaalt

Zonder licht is het donker. Schilders van vele eeuwen laten zien wat hen beweegt in het licht.
Van Clair obscure naar het pointillisme is een hele stap maar eigenlijk ook weer niet.
Het gaat om de kleuren. Gemengd tot tonen bruin of grijs of naast elkaar gezet waarbij de kleur zich laat zien als kleur! Op een witte of gekleurde ondergrond.

Hou kun je het licht laten schitteren?
In plaats van kleuren op het palet te mengen zette de schilder Seurat pure kleuren in kleine toetsen naast elkaar. Een revolutionaire methode, die veel kritiek kreeg te verduren.
Zonsopgang van Jan Sluijters behoort tot een van de absolute hoogtepunten van het zogenoemde Amsterdamse 'luminisme'. In het ochtendgloren heeft hij zijn sensatie van het landschap uitgedrukt in een fel kleurenpalet van losse toetsen die als confetti zijn rondgestrooid.

Aan de hand van een landschap (evt in het bos of aan de rivier)) gaan we op deze dag verschillende lichtsoorten creëren met verf. Het maken van gloedvolle landschappen en/of atmosferische vergezichten. Het vergroot je ervaring in kennis van het licht omzetten in verf met persoonlijke lef en durf.

Materiaal
Een dagworskhop is inclusief materiaal en een lunch

Deel deze pagina